DARTS. 

 

Herfordshire Ladies Super League.

 

  4th Sept - Hoddesdon (A)

11th Sept - Watford (H)

18th Sept - Welwyn Garden City (H)

   2nd Oct - Stanstead Abbots (A)

   9th Oct - Hoddesdon (H)

 30th Oct - Watford (A)

   6th Nov - Welwyn Garden City (A)

 11th Dec - Stanstead Abbots (H)

 18th Dec - Hoddesdon (A)

   8th Jan - Watford (H)

 15th Jan - Welwyn Garden City (H)

 29th Jan - Stanstead Abbots (A)

   5th Feb - Hoddesdon (H)

 19th Feb - Watford (A) 

   5th Mar - Welwyn Garden City (A)

  12th Mar - Stanstead Abbots (H)

 

Harlow Club Darts League.

 

  7th Sept - TG Nomads (H)

14th Sept - Legion Royals (A)

21st Sept - Parndon Minins (A)

   5th Oct - JP'S Stowaways (H)

 12th Oct - Paringdon Lions (A)

 19th Oct - War Memorial Lions (H)

  2nd Nov - Moot Hawks (A)

  9th Nov - Tye Green Tigers (H)

16th Nov - Parndon Royals (A)

30th Nov - Stow Travellers (H)

  7th Dec - Paringdon Wayfairers (A)

14th Dec - Arrows (H)

  4th Jan - PDC (A)

11th Jan - TG Nomads (A)

18th Jan - Legion Royals (H)

  1st Feb - Parndon Minnows (H)

  8th Feb - JP'S Stowaways (A)

15th Feb - Paringdon Lions (H)

22nd Feb - War Memorial Lions (H)

  8th Mar - Moot Hawks (H)

15th Mar - Tye Green Tigers (A)

22nd Mar - Parndon Royals (H)

29th Mar - Stow Travellers (A)

12th Apr - Paringdon Wayfairers (H)

19th Apr - Arrows (A)

26th Apr - PDC (H)

 

Herts & Essex Social Club League.

 

 25th Oct - Birchanger B (A)

   1st Nov - BSSC A (H)

 15th Nov - BSSC B (H)

 29th Nov - BSSC C (A)

   6th Dec - BSSC D (A)

   3rd Jan - Stansted A (H)

 17th Jan - Stansted B (H)

 31st Jan - Takeley (A)

   7th Feb - Birchanger A (H)

 21st Feb - Birchanger B (H)

   7th Mar - BSSC A (A)

 14th Mar - BSSC B (A)

 28th Mar - BSSC C (H)

   4th Apr - BSSC D (H)

 18th Apr - Stansted A (A)

 2nd May - Stansted B (A)

23rd May - Takeley (H)

30th May - Birchanger A (A)

 

SNOOKER.

 

Bishops Stortford Snooker League.

Division 1 - Sawbridgeworth B.

 

13th Sept - Shades (A)

20th Sept - JP's C (H)

27th Sept - JP's A (A)

    4th Oct - Burnt Mill A (H)

  18th Oct - JP's B (H)

  25th Oct - Burnt Mill C (A)

   1st Nov - B.S.S.C. B (A)

 15th Nov - Birchanger (H)

 22nd Nov - Hemnal A (A)

 29th Nov - B.S.S.C. A (H)

 13th Dec - Harlow A (H)

 20th Dec - JP's G (A)

 10th Jan - Harlow D (A)

 31st Jan - Shades (H)

 14th Feb - JP's C (A)

 28th Feb - Burnt Mill A (A)

   7th Mar - JP's B (H)

 14th Mar - Harlow A (A)

 21st Mar - Burnt Mill C (H)

 28th Mar - B.S.S.C. B (H)

   4th Apr - Birchanger (A)

 11th Apr - Hemnal A (H)

 18th Apr - Harlow D (A)

 25th Apr - B.S.S.C. A (A)

  2nd May - JP's G (H)

 

Division 2 - Sawbridgeworth A. 

 

12th Sept - Harlow H (H)

19th Sept - Harlow E (A)

26th Sept - Burnt Mill B (A)

    3rd Oct - Harlow G (H)

  17th Oct - Sawbridgeworth C (A)

  24th Oct - JP's E (H)

  30th Oct - Harlow B (A)

  14th Nov - Burnt Mill D (H)

  21st Nov - Burnt Mill E (A)

  28th Nov - JP's F (H)

  12th Dec - JP's D (A)

  19th Dec - Hemnal B (A)

    9th Jan - Rileys (A)

  15th Jan - Harlow F (A)

  30th Jan - Harlow H (A)

  13th Feb - Harlow E (H)

  20th Feb - Burnt Mill B (H)

  27th Feb - Harlow G (A)

    6th Mar - Sawbridgeworth C (H)

   13th Mar - JP's E (A)

   20th Mar - Harlow B (H)

   27th Mar - Burnt Mill D (A)

     3rd Apr - Burnt Mill A (H)

   10th Apr - JP's F (A)

   17th Apr - JP's D (H)

   24th Apr - Hemnal B (H)

     8th May - Rileys (H)

    15th May - Harlow F (H)

 

Division 2 - Sawbridgeworth C.

 

11th Sept - Harlow B (A)

19th Sept - Burnt Mill D (H)

26th Sept - Burnt Mill E (H)

    3rd Oct - JP's F (A)

  17th Oct - Sawbridgeworth A (H)

  24th Oct - Hemnal B (A)

  14th Nov - Rileys (A)

  21st Nov - Harlow F (H)

  28th Nov - Harlow H (A)

  12th Dec - Harlow E (A)

  19th Dec - Burnt Mill B (H)

    2nd Jan - Harlow G (A)

    9th Jan - JP's D (H)

  16th Jan - JP's E (A)

  30th Jan - Harlow B (H)

  13th Feb - Burnt Mill D (A)
  20th Feb - Burnt Mill E (A)

  27th Feb - JP's F (H)

    6th Mar - Sawbridgeworth A (A)

  13th Mar - Hemnal B (H)

  27th Mar - Rileys (H)

    3rd Apr - Harlow F (A)

  10th Apr - Harlow H (H)

  17th Apr - Harlow E (H)

  24th Apr - Burnt Mill B (A)

   1st May - Harlow G (H)

   8th May - JP's D (A)

 15th May - JP's E (H)

 

CRIB.

 

Bishops Stortford & District Crib League.

 

Sawbidgeworth A.

 

19th Sept - RBL (A)

26th Sept - Birchanger B (H)

    3rd Oct - Elsenham A (A)

  17th Oct - Takeley (A)

  24th Oct - Birchanger A (H)

  31st Oct - Elsenham C (A)

   7th Nov - Elsenham B (H)

 14th Nov - Sawbridgeworth B (A)

   2nd Jan - RBL (H)

   9th Jan - Birchanger B (A)

 16th Jan - Elsenham A (H)

 30th Jan - Takeley (H)

   6th Feb - Birchanger A (A)

 13th Feb - Elsenham C (H)

 20th Feb - Elsenham B (A)

 27th Feb - Sawbridgeworth (B) H

 

Sawbridgeworth B.

 

19th Sept - Takeley (H)

26th Sept - Birchanger A (A)

   3rd Oct - Elsenham C (H)

 10th Oct - Elsenham B (A)

 24th Oct - RBL (A)

 31st Oct - Birchanger B (H)

  7th Nov - Elsenham A (A)

14th Nov - Sawbridgeworth A (A)

 2nd Jan - Takeley (A)

  9th Jan - Birchanger A (H)

16th Jan - Elsenham C (A)
23rd Jan - Elsenham B (H)

  6th Feb - RBL (H)

13th Feb - Birchanger B (A)

20th Feb - Elsenham A (H)

27th Feb - Sawbridgeworth A (H)